Všechny články

Rád pomáhám mladším a začínajícím kolegům. Rozhovor s kolegou Miroslavem.

Náš kolega Miroslav je součástí naší rodinné firmy téměř od začátku jejího působení. Nyní předává mladším a začínajícím kolegům své zkušenosti z různých pozic. Přečtěte si jaká byla jeho cesta Ray Service.

Na jaké pozici jste u nás začal a na jaké působíte nyní?
Po svém nástupu v r. 1997 jsem byl vždy chvilku obchodník, pak konstruktér, technolog, nákupčí, výrobní dělník, kontrolor, fakturant. Pak ještě pracovník marketingu, řidič nebo školitel. To, co bylo v daném okamžiku potřeba. Dnes spíše pomáhám mladším nebo začínajícím kolegům orientovat se v pro mě pořád zajímavém oboru kabelových svazků a elektromechanických sestav. A vždy se objeví nějaká zajímavá výzva, na kterou si troufnu.

Jaká byla vaše cesta Ray Service? 
Ať jsem dělal cokoliv, vždy jsem se cítil a uvažoval jsem jako konstruktér, projekťák. Nejvíc mě bavilo, když jsme našli dobré řešení a pomohli zákazníkovi zbavit se jeho starosti. Aby mohl říct: "Toto pouštím z hlavy, toto mně vyřešil a zajistil Ray Service."

Jak obvykle začínáte svůj běžný pracovní den?
Asi probuzením, většinou už bez budíku. Cestou do práce rád potkávám a zdravím se nebo prohodím pár slov s kolegy. Dobré vztahy na pracovišti jsou pro mě moc důležité. Moje práce není každodenní rutina, ale mám nějaké zásobníky úkolů, které se snažím na začátku dne čistit. A na ranní kávu se také těším, máme výbornou.


Ray Service pracuje v kampani také s dětmi zaměstnanců, jak byste svou současnou pozici popsal prvňáčkovi?
Někdy funguju jako pan učitel, který opravuje písemky a dělá si přípravu na další vyučovací hodinu. Jindy chci něco vykoumat, aby se věci daly dělat jednodušeji a rychleji. A chtěl bych vykoumat ještě aspoň jeden veliký vynález.

A pokud by se do Ray Service hlásil nějaký váš známý, jak byste firmu Ray Service popsal jemu?
Ray Service vyžaduje vysoké nasazení a výkon. Pokud toto nepřijmeš, není to práce pro tebe. Odměnou nabízíme záruku stability a neustálého rozvoje s možností individuálního růstu. Moderní prostředí, moderní řízení a perspektivní produkt. Zní to jako klišé, ale je to tak.

Čemu se rád věnujete mimo práci?
Mám bezva vnučky, které si zaslouží můj čas a pozornost. Mám partu, se kterou si zahrajeme a zazpíváme. Rád vařím, moc si u toho odpočinu. A pak jsou věci, které nedělám rád, ale musím. Na víc zatím není prostor.

Máš zájem u nás pracovat?
Vyplň formulář

Zašli nám životopis, my se ti ozveme a společně něco vymyslíme.

(Word/PDF dokument – max. 10MB)
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informacemi o zpracování osobních údajů.
Souhlasím s ponecháním mého životopisu v databázi Ray Service i pro případná další výběrová řízení, a to po dobu 2 let. Více informací naleznete v sekci Informace o zpracování osobních údajů.

nebo nás kontaktuj
napřímo

Zuzana Štyksová

HR oddělení
personalni@rayservice.com +420 572 434 355
Na ochranu osobních údajů v Ray Service pečlivě dbáme, s Vašimi osobními údaji budeme nakládat v souladu s platnou legislativou. V případě dotazů ohledně ochrany osobních údajů nás neváhejte kontaktovat e-mailem na personalni@rayservice.com.

Nevíš, která pozice
je pro tebe ta pravá?

Přemýšlíš nad
novou prací?

Odebírej náš newsletter a budeš vědět vše o práci v RayService

eco mode onoff