Všechny články

Ministryně Černochová navštívila strategický podnik Ray Service

Ministryně obrany Jana Černochová, v rámci svých cest po klíčových podnicích českého obranného průmyslu, dnes navštívila společnost Ray Service ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Podnik patří ke klíčové pětici firem, které se budou podílet na zakázce švédských bojových vozidel pěchoty CV90 pro Armádu ČR. První stroje má Česká republika získat v roce 2026.

Během dopolední návštěvy se ministryně obrany setkala s generálním ředitelem Jakubem Gabrielem a dalšími zástupci vedení společnosti. Ti ji seznámili mimo jiné s portfoliem zakázek v rámci obranného a leteckého průmyslu včetně již rozběhlé spolupráce na zakázkách pro Armádu ČR. „Ray Service patří mezi strategické firmy českého obranného průmyslu, která má rozsáhlé zkušenosti. Během prohlídky jsem se přesvědčila, že se zde vyrábí produkty vysoké kvality, které jsou důležité pro náš průmysl, obranu ČR i bezpečnostní zájmy spojenců Severoatlantické aliance. Je proto potřeba pokračovat v úzké spolupráci,“ uvedla Jana Černochová.

Společnost Ray Service se dlouhodobě podílí na řadě projektů, které jsou součástí modernizace Armády ČR. Komponenty, elektromechanické boxy a kabely dodává například pro vozidlo Titus, obrněný transportér Pandur či systém SHORAD. Za nejvýznamnější spolupráci lze ale považovat zapojení firmy do výroby bojových vozidel pěchoty CV90. Hlavním výrobcem bude švédská společnost BAE Systems, která má s Ray Service a dalšími čtyřmi národními podniky obranného průmyslu uzavřenou smlouvu o strategickém partnerství. „Pořízení bojových vozidel pěchoty CV90 je součástí celkového plánu modernizace české armády, který má za cíl zajistit, aby byly naše ozbrojené síly vybaveny nejmodernějšími technologiemi a schopny plnit úkoly s maximální efektivitou,“ prohlásila ministryně obrany. Kromě CV90 společnost usiluje o zapojení do projektu pořízení letounů F-35 či výrobě tanků Leopard 2A8.

Kromě jednání s vedením společnosti ministryně Černochová také symbolicky otevřela nově vybudovanou část areálu o rozloze 5000 metrů čtverečních. „Jsme moc rádi, že jsme mohli ministryni obrany seznámit s naším růstem a dalšími strategickými plány do budoucna. Rovněž jsme potěšeni její návštěvou u nás ve společnosti, kterou spojila se slavnostním otevřením nových prostorů,“ řekl generální ředitel Jakub Gabriel. Součástí nové výstavby jsou prostory pro vývojáře, inženýry a administrativní pracovníky. Celkově tato etapa nabídne v regionu kolem 150 nových pracovních míst.

Firma Ray Service působí na trhu 30 let. Kromě staroměstské centrály a areálů ve Starém Městě má společnost také pobočky na Slovensku, v Rakousku a na Středním Východě. Její komponenty jsou součástí nejrůznější vojenské, letecké a průmyslové techniky v ČR, ale i v zahraničí. Podnik exportuje své výrobky například do Německa, Švýcarska, USA nebo Velké Británie.

Máš zájem u nás pracovat?
Vyplň formulář

Zašli nám životopis, my se ti ozveme a společně něco vymyslíme.

(Word/PDF dokument – max. 10MB)
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informacemi o zpracování osobních údajů.
Souhlasím s ponecháním mého životopisu v databázi Ray Service i pro případná další výběrová řízení, a to po dobu 2 let. Více informací naleznete v sekci Informace o zpracování osobních údajů.

nebo nás kontaktuj
napřímo

Zuzana Štyksová

HR oddělení
personalni@rayservice.com +420 572 434 355
Na ochranu osobních údajů v Ray Service pečlivě dbáme, s Vašimi osobními údaji budeme nakládat v souladu s platnou legislativou. V případě dotazů ohledně ochrany osobních údajů nás neváhejte kontaktovat e-mailem na personalni@rayservice.com.

Nevíš, která pozice
je pro tebe ta pravá?

Přemýšlíš nad
novou prací?

Odebírej náš newsletter a budeš vědět vše o práci v RayService

eco mode onoff